Make your own free website on Tripod.com

hizmet_bar.jpg (5682 bytes)

  

Kültür & Sanat Spor Çevre Sağlık Altyapı Kentleşme

 

Kültür & Sanat
FOLKLOR KURSLARI BAŞLADI

Urla Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Folklor Kursları açıldı. İzmir Zeybek, Artvin, Kafkas, Üsküp, Gaziantep, Çiftetelli, Anadolum ve Silifke gibi 8 yörenin oyunlarının oynanacağı folklor kursları başladı. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10.00 – 13.00 arası yapılan çalışmalar Urit Ses Salonu’nda yapılıyor.

HAKAN TARTAN’IN URLA’YA KİTAP YARDIMI

İzmir Milletvekili Hakan Tartan Urla Kütüphanesine yaptığı kitap yardımını yapılan törenle teslim etti. Kitapların teslim töreninde kütüphaneyi gezen Tartan ve Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu yeni bina sözü verdiler.

 

Spor
TANJU OKAN YAT YARIŞLARI

1.Tanju Okan Kupası Yat Yarışları İskele Limanı’nda görkemli bir şekilde yapıldı. Oldukça rüzgarlı ve yarışmaya uygun bir havada yapılan yarışlara 23 yat katıldı. Uriyat Derneği ve FYIK Foça Yelken Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen yarışlara Fuji Film Şirketi sponsor oldu.

 

Çevre
URLA’DA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ

Urla’da çevreyi korumak, temiz tutmak ve halka bu bilinci aşılamak amacıyla Urla Belediyesi, Urla Su Ürünleri Kooperatifi ve Jantaş A.Ş.’nin ortaklaşa düzenlediği “deniz dibi temizliği” yapıldı. Jantaş A.Ş.’nin 15 kişilik dalgıç ekibi tarafından yapılan çalışmada dalgıçlar Urla İskelesinde dalarak sualtı temizliği yaptılar. Yaklaşık 1.5 - 2 ton atığın toplandığı çalışmada dalgıçlar görüş mesafesinin az olmasından dolayı oldukça zorlandılar.

 

Sağlık
BELEDİYE DİŞ HEKİMİ HİZMETTE

Belediyemiz Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Diş Hekimliği ünitesi hizmete girdi. Diş Hekimi Tigin Özbent tarafından yapılan tedavilerde diş bakımı, diş çekimi gibi hizmetler yapılıyor. Gerekirse Urla Devlet Hastanesine ve İzmir Diş Hastanesine sevk ediliyor. Belediye işçi ve memurların yanında Urla halkının da diş sorunlarına çözüm buluyor. Urla pazar yerindeki Sağlık Merkezi’nde hafta içi 8.30 ve 15.30 saatleri arasında hizmet veren diş hekimliğinde 2 personel çalışıyor.

URLA LİONS KULÜBܒNDEN SÜNNET (R+A)

Urla Lions Kulübü ve Urla Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği sünnet töreni 30 Haziran Cuma günü Urit Ses Salonu’nda yapıldı. Maddi durumu iyi olmayan 12 ailenin başvurduğu çocukların sünnet olduğu törende Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu çocuklara altın takarken Lions Kulübü Üyeleri de saat hediye ettiler.

 

Altyapı
 

 

Kentleşme